Zvonkové panely

Jsou umístěny obyčejně u vstupních dveří bytového domu. Každý zvonkový panel je standardně vybaven vyzváněcími tlačítky se jmenovkami nebo klávesnicí s displejem (digitální systémy) a hovorovou jednotkou, která umožňuje audiokomunikaci s domovním telefonem. Panely pro videosystémy jsou navíc vybaveny kamerovým modulem. Jmenovky zvonkových panelů jsou podsvíceny – žárovky nebo LED diody.
Další výbava audio panelů je na přání zákazníka – např. kódová klávesnice nebo čtečka čipů pro přímé ovládání zámku apod.
Výrobci systémů DDT nabízí zvonkové panely v široké nabídce typů, provedení, materiálů a variantních řešení podle požadavků zákazníka. Ve výběru vhodného typu panelu, ale i celého systému je užitečná konzultace s technikem KVH nebo jiné odborné firmy.

Rozdělení panelů podle montáže:

  • povrchová
  • zapuštěná – instalační krabice panelu je zapuštěna do zdi domu


Rozdělení panelů podle typu provedení:

  • klasické – panel obsahuje prostor pro hovorovou jednotku a zvonková tlačítka na jedné desce – velikost je závislá na počtu zvonkových tlačítek
  • modulární – panel je sestaven z jednotlivých samostatných modulů – hovorová jednotka je integrována v prvním modulu, další moduly jsou tlačítkové, kamerové (systém videotelefonů), přístupové (přímé ovládání zámku čipem), klávesnicové (přímé ovládání zámku kódem)
  • umělecké panely – důraz kladen na design panelu a povrchovou úpravu

 

Příklady klasických panelů (standardní provedení nebo provedení antivandal – kovová deska s kovovými tlačítky a bezpečnostními šrouby):

 

   

Příklady modulárních panelů:

 

 

 

Příklady uměleckých zvonkových panelů: